Rebélie (O vesmírech atd. (7.))

4. května 2014 v 13:54 | D. V. Spudil |  O vesmírech, bláznivých nápadech a moudrosti

...a konečně dlouho slibovaný článek o tom, proč jsem rebelem :)

Co pro dnešek znamená rebelství?
Proti proudu! Být originální! To je paráda, co? Ale jak se to vlastně dělá? Jak se pluje proti proudu? Ono to není tak jasné, jak se na první pohled zdá, haha! Pojďme na mikrovýlet do historie vzpoury.
Muselo to začít v umění, myslím, ale to je fuk, to není to hlavní. Hlavní je, že určitě už několik set let je děsně populární být rebelem. Čtenáři čtou knížky, které až uřvaně upozorňují, že jsou neotřelé, posluchači si okamžitě jdou koupit desku kapely, o níž se dozvědí, že se zapletla do nějakého brajglu, holky, a to už je zprofanované až k nudě, letí hlavně na "zlé kluky".
Kdo by se divil, že potom každý do jednoho se snaží hrát rozervance, jemuž nikdo nerozumí a jenž zavrhuje vlastně úplně všecko? Rebelství se stalo módním pravidlem ve všech oblastech od obyčejného života, přes umění až po vědu. Rebelství je novým zákonem zaručujícím, že vás lidé přijmou mezi sebe. Rebelství vás ochrání před nebezpečím, že se stanete vyvrhelem. Rebelství je nová konvence a nová ústava. Kdo není rebel, je divný. Kdo není rebel, je jiný. Kdo není rebel, je odmítaný. Kdo není rebel, nepatří mezi ostatní, protože ostatní jsou rebelové.
Jak je možné porušit konvenci v době, kdy samo porušování konvencí se stalo nejvyšší konvencí? Kdo pluje proti proudu, když proud sám se pokouší téci do kopce? Kdo ještě může šokovat ve světě, kde jsou vám přesně zadány parametry, jak minimálně musíte šokovat?

Odpověď je nasnadě více, než se zdá. Očekává se od vás, že budete nekonvenční a vy chcete být rebel? Staňte se konvenčními! Mezi šokujícími šílenci je slušný člověk rebelem a originálním novátorem. Jediné, co potřebujete k překročení všech hranic a vytřít těm ostatním páprdům zrak, je pokora, skromnost, slušnost. Staňte se světcem a budete v dnešní době zároveň tím největším rebelem ze všech! Řiďte se zákonem, chcete-li být považováni za zločince. Získáte tím hned dvě výhody: Budete modernější než všickni rebelové a zároveň tím získáte svou duši. Nač váhat? Revoluci zdar! Vzpouře zdar!

(Na viděnou příště u článku o životě ve lži)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 4. května 2014 v 14:47 | Reagovat

Jo! Takový rebel chci být taky ;-)
V mém okolí sice není takový extrém, jak popisuješ, ale mně je to fuk :D Budu taková, jaká jsem/chci být a nebudu se ohlížet, jestli je to in, či ne ;-)

2 D. V. Spudil D. V. Spudil | Web | 4. května 2014 v 15:17 | Reagovat

[1]: Výborně, to jsem chtěl slyšet :-D  :-)

3 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 5. května 2014 v 16:09 | Reagovat

[2]: ;-)  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama