O vesmírech, bláznivých nápadech atd. (3.)

18. dubna 2014 v 20:48 | D. V. Spudil |  O vesmírech, bláznivých nápadech a moudrosti
Takže Ježíš nebyl ukřižován tisíckrát v tisíci vesmírech?
Jelikož je Kristus vtělení Boha do člověka, jeho duše - Bůh - mohla klidně zůstat sama sebou a být stejně jako my ostatní ve všech těch světech najednou a ve všech těch světech prožít své ukřižování. Že je to Bůh, z toho by vyplývalo uvědomování si této zapeklité situace, tak možná jeho tělesné utrpení bylo o to větší, což už je jen čiré fantazírování; stejně jeho skutečné utrpení nespočívalo v nějaké žízni a probodaných rukou a nohou atd., Ježíši tohle mohlo být v podstatě úplně ukradené, to bylo jen divadélko pro nás blázny, kteří bereme fyzickou smrt smrtelně vážně. Skutečná muka Ježíš protrpěl kvůli něčemu úplně jinému.
Znáte to? Máte někoho rádi, kdo je v nějakém směru o maličko hloupější než vy a právě se chystá udělat pitomost, již vy vidíte a snažíte se ho před ní varovat; ovšem onen je kolikrát v této oblasti tak málo přemýšlivý, že navzdory vašim skvělým argumentům jde a udělá svou plánovanou chybu. Znáte to? To je k vzteku, viďte?

A teď si představte, že Bůh má absolutní moudrost a ví vše naprosto dobře a vidí předem každou naši sebemenší chybu - a my kolikrát vážně děláme pořádné kraviny! Jak on se asi musí cítit… To je podle mě to Kristovo utrpení, jež bylo fyzicky ztvárněné na kusu dřeva s nápisem INRI.

(Pokračování příště)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolik myslíte, že je vesmírů?

Jeden 25% (2)
Dva 12.5% (1)
Více 0% (0)
Mnoho, popř. nekonečno 62.5% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama