O vesmírech, bláznivých nápadech atd. (2.)

15. dubna 2014 v 19:27 | D. V. Spudil |  O vesmírech, bláznivých nápadech a moudrosti
Jak můžu jako křesťan říci, že věřím na paralelní vesmíry?

Jelikož si kladu dotazy sám (haha), můžu i dobře chápat, co jimi myslím, a také je dosvětlit, když se někdy zeptám tak blbě jako právě teď. Bylo by řekněme heretické usoudit, že když jsou paralelní vesmíry a žijí v nich lidé atp., musel i v těch paralelních vesmírech Ježíš nést kříž a smývat viny nás a jich. To se maličko střetává s tím, co to vlastně ty paralelní vesmíry jsou. Když jsou všecky stejné, nemáme v nich své paralelní protějšky, nýbrž jsme v nich my sami. Lidská duše by hypoteticky mohla být vlastně společnou částí všem např. Karlům čtvrtým ve všech vesmírech. My jsme ve všech vesmírech najednou, dějí se tam stejné věci, takže naše duše vlastně vnímá totéž, myslí totéž - technicky vzato, každý má jednu duši ale tolik těl, kolik je vesmírů, a vjem duše je složen do jednoho, protože duše není nijak závislá na prostoru; je to jako bychom tvrdili, že spisovatel, jehož kniha byla vydána v nákladu sto výtisků, napsal sto knih, akorát jsou všechny stejné - o něčem takovém mluvím ve své knize ,,Drahoušku, chcípni" (kterou mám momentálně jen rozepsanou).

(Pokračování příště)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 17. dubna 2014 v 8:59 | Reagovat

To je hezká myšlenka, líbí se mi ;-)
Právě z toho důvodu jsem k jiným vesmírům skeptická. Sice věřím, že kdyby v jiných vesmírech žili lidé, Bůh by je miloval jako nás, ale ta myšlenka s těmi knihami... :D Moc se mi líbí - je pravda, že Boží kreativita nezná hranice ;-)

2 D. V. Spudil D. V. Spudil | 17. dubna 2014 v 11:05 | Reagovat

[1]: Díky, to se hezky čte taková chvála :)
a pokud jde o Boží kreativitu, je to taky jedna z věcí, jimž se budu maličko věnovat - mám napsaných víc článků, ale chci je sem přidávat postupně, abych potom neměl v psaní mezeru, až mi dojdou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama